Z pohledu Kristýny

26. února 2013 v 10:42 |  O projektu
Je 26.2.2013, třičtvrtě na šest a před chvílí, než odjel přítel, jsem snědla kus pizzy, kterou jsme včera společně ukuchtili.
Vzhledem k brzkému startu dne na tom není nic divného, protože snídaně je základní a potřebné jídlo.
Tak ji jím, a u toho přemýšlím, jak je úžasné, že si ji můžu dát, aniž bych si ji jakkoli vyčítala. A taky že budu muset během dopoledne sníst nějaké bílkoviny a ovoce, protože pizza je dost "nulová", a že bych vzhledem ke včerejšímu jídelníčku měla rozhodně mít fyzickou aktivitu, protože se učím a pracuju, což je vlastně jen sezení, a k tomu je zcela zbytečné jíst zátěžová jídla, která tělo v klidovém režimu zpracovává k ničemu.
Venku začíná hezké svítání, všude je nasněžěno, dívám se z okna, je mi hezky. Dojídám pizzu a krom myšlenek na to, jak se zuju a půjdu bosky do sněhu, urputně přemýšlím, jaká svačina bude nejlepší a v kolik hodin bude optimální si ji dát.
Tak. Vítejte v mém zcela běžném provozu.

Bude mi dvacet šest, a z toho dvanáct let řeším jídlo. A sebe. A ono se to potkalo, což vyústilo v poruchu příjmu potravy.
Nebudu počítat, kolik z těch roků jsem držela problém jen v hlavě, a kolik let jsem se cíleně (byť částečně nevědomě) devastovala atypickou bulimií, je to docela jedno,
ale ráda bych odpočítala poslední tři roky, v jejichž průběhu jsem se začla snažit vyléčit.

Už téměř dva roky mám život plný dění, lidí a událostí, které mě opravdu těší,
ale stejně tak mám stále určité zvrácenosti a tajnůstky, které mě sice vyčerpávají, narušují sociální a osobní kontakty a vlastně narušují téměř všechno,
ale zatím se jich neumím anebo možná nechci vzdát, nevím...

Jsem přesvědčena, že existuje cesta, jak sama sobě ukázat, že má smysl přestat s tím, co mi nedělá dobře. Jsem také přesvědčena, že lidí, kteří to mají podobně, je okolo i ve světě hodně.
Děkuji Zuzce, že vidí smysl v tomto projektu, a doufám, že společně uděláme něco pro sebe, a i pro někoho dalšího.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama