Výroba masek - odlitek

21. října 2013 v 19:08 |  Akce
Táák. Jdeme na další postup masek.

Je to jen jeden, ale zato důležitý kus.

Po prvním kroku výroby masek máme jakousi formu ze sádrových obvazů. Nyní máme za úkol udělat odlitek.

Výroba II
Potřebujeme: uschlou formu ze sádrových obvazů z prvního dílu, dále pak klasickou sypkou sádru a kus modelovací hlíny

Hlínou zacpeme ve formě nosní dírky, je třeba hodně pečlivě zatěsnit, aby nevytekla sádra. Ideálně zapatlávejte kusem hlíny zevně formy, roztáhněte a uhlaďtě klidně přes celý nos, aby nebyla šance protečení.

Z hlíny si uděláme "stojánek" na formu - vezmeme větší kus hlíny, kterou plácneme na zem, následně otočíme formu obličejem dolů (udělíme z ní takovou mísu, do které se bude lít) a nosem zaboříme do kusu hlíny na zemi. Forma takto stabilně stojí ksichtíkem dolů, měla by být co nejvíc vodorovně.

Smícháme si tak litr vody se sádrou, rozmícháme do konzistence řidší kaše, případně kondenzovaného mléka. Neměla by být moc tekutá. A pak...

Nalejeme do připravené a stabilně připevněné formy na zemi. Lijeme pomalu, aby se nestalo neštěstí, když by nosní dírky formy náhodou přece jen lehce propouštěly. Nalejem co nejvíce po okraj formy.

Takto naplněnou formu necháme schnout do tvrda. U topení by mělo stačit 24 hodin schnutí. Jinak necháme asi dva dny pečlivě zatuhnout.

Po zaschnutí jednoduše vyloupneme sádrový odlitek, forma se tím patrně potrhá, což nevadí, máme svůj oblišej na odlitku.

Výsledek vypadá takto.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama