Výroba masek - počátek

15. října 2013 v 16:32 |  Akce
Ano, ano... uznávám, že jsem zpožděná. (Já jako já taky, ale hlavně s maskama) Táhne se to z důvodu čekání na jiné "dodavatele" fotonávodů a tak dále a tak dále.
Plán je nyní takový - do konce října přidám po částech kompletní postup s fotkami "Jak na to," abyste věděli, co čekat a nečekat.
Zvažovala jsem celý postup výroby i veškerou praxi s touto tvorbou a došlo mi, že je to přeci jen výroba docela náročná na čas a ze začátku to chce i druhé ruce na výpomoc. (Níže pochopíte proč.) Proto mi byla nabídnuta i jiná alternativa tvorby masek - jednodušší, levnější, rychlá a zkrátka taková, jakou každý může doma zvládnout!! Tuto variantu natočím v procesu s výpomocí Bráchy a koncem října snad bude zde k vidění.

Co z toho plyne? Budete mít dvě možnosti:
1. Podívat se, jak se vyrábí správně maska složitějším, ale kvalitnějším způsobem. Následně můžete zkusit sami. Nebo počkáte s toutu složitější výrobou na společné setkání, kdy bychom masky tvořili společně. A to my určitě tvořit budeme, takže každý, kdo se přidá, bude vítán.
2. Podívat se na původní výrobu a nechat ji na společné tvoření. Následně shlédnout pozdější videonávod na primitivní masku a vyrobit tu jednoduchou sami doma a ideálně nám zašlete své foto v ní. .)

Nyní už k návodu.

Výroba I.
Potřebujeme: papírový kapesník, obvaz, vazelínu (nebo hodněextramegamastný krém), sádrové obvazy viz. článek o potřebách,misku s vodou
Ideálním místem bude koupelna, neb sádra lehce kape a všude možně.

Obvážeme si hlavu, vlasy, kousek čela obvazem - dost pevně a několik vrstev, abychom neměli zapatlané vlasy a uši a vůbec všechno

Namažeme si celý obličej vazelínou - musíme být pečliví a namazat i oči, obočí, řasy, rty, čelo i přes obvaz a hlavně pořádně tlustou vrstvu!!! (Jinak se vám sádra z obličeje bude odlepovat těžko), budete poté vypadat nádherně oslizle...

Na oči dáme tentou vrstu kapesníku - pozor! i přes obočí, jednou mi ho zapomněli dát i přes obočí a půlka obočí zatvrdla v sádře a vytrhla se...nic moc pocit, to vám povím.


Namočíme ve vodě sádrové obvazy a začneme oblepovat obličej - důkladně přikládejte a uhlazujte, uhlazujte, uhlazujte. sádra musí dokonale obkrelist vaše rysy.

Udělejte asi 3 vrsty obvazů - překryjte i obvázaný prostor na vlasech, jděte i hluboko ke krku a k uším, aby byla "maska" hluboká. nosní dírky vynechte! :)


Necháme obvazy zaschnout - trvá to pár minutek než sádra na povrchu ztvrdne. Správný okamžik sundání poznáme tehdy, kdy je povrch téměř suchý a když mumifikovaný člověk zahýbe mimickými svaly, lehce se mu to z obličeje uvolní. Takto ať tedy začne hýbat obličejem a asistent poté pomalu od kraje sundává masku dolů.


Výsledek je vevnitř oslizlý vazelínou, kterou otřeme a necháme tento základ pro další tvoření uschnout na topení.


Po dnešek vše. Budeme pokračovat velice brzy.

P.S. Fotograie jsou z dílny tvoření masek, kterou vede má drahá Mucha a pokusnými králíky byli sestra, Brácha a další spolužáci, kamarádi... děkuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama