Výroba masek - obličej

5. listopadu 2013 v 15:50 |  Akce
Juchajdá, už jsem zase tady a nebojte, už to bude coby dup a snad se nám ved zdraví navrátí Kristýna a natočíme videa, bude sraz a vůbec vše. Prozatím ale další díl výroby masek podomácku :)

Výroba III
Potřebujeme: modelovací/keramickou hlínu, potravinářskou folii, hromadu starých novin, tekuté lepidlo Herkules, štětec
a především sádrový odlitek našeho ksichtíku, který se ným povedl z minulých dílů výroby

Odlitek pečlivě potáhneme vrstvou modelíny - ne moc tenkou vrstvou, ale ani silnou, stále musí být krásně vidět kontury obličeje, nos, pusa, oči a tak dále

Modelování!!
Nyní přichází chvíle vaší kreativity - vytvarujte si na obličeji z hlíny cokoliv budete chtít. Obecně platí, že čím větší a mohutnější tvary (obočí, rty, nos, tvářičky, brada), tím líp to ve výsledku bude vypadat.
Obličej potáhneme vrstvou potravinářské folie - jednoduše kus folie natáhneme přes hlíněný obličej a pečlivě připlácneme, aby i folie kopírovala námi vymodelované tvary, oči, pusu, nos - folie musí dokonale přilnout, nikde nsmí odstávat.

Kašírování!!
Natrháme si noviny na malé kousky a naskládáme na stole/podložece/pracovní ploše do komínku na sebe. Přičemž každý kousek natřeme pořádně do mokra lepidlem. Tedy - kousek novin, lepidlo, na to další noviny, lepidlo, noviny, lepidlo...
Poté začneme těmito navlhčenými kousky potahovat vymodelovaný obličej. Kousíček po kousku, přiložíme, přetřeme štětcem, čím nasáklejší lepidlem, tím líp. Pečlivě všechny kontury, nesmíme vynechat ani jedno místečko.
Pořádně připlácáváme, lepíme, lepíme... ideálních je tak 15 vrstev novinových kousíčků. Poté necháme vyschnout.


Po zaschnutí jednoduše sundáme z odlitku a díky folii dobře odstraníme i hlínu od zatvrdlých novin. TRADADAAAA - máme konečně masku - noviny s lepidlem vytvořily pevnou masku, která krásně sedne právě na náš obličej.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TomkoD TomkoD | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:17 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

2 WaclawF WaclawF | E-mail | 29. dubna 2017 v 9:21 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa <a href="http://przepis.ovh">stare przepisy kulinarne</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama