Aktuální dění + ochutnávka z fotovýstavy

22. srpna 2014 v 12:23 | Jana |  O projektu
Možná máte dojem, že jsme se dlouho neozvaly, že se nic neděje. Ale to není tak úplně pravda :) Momentálně pracujeme spíš na věcech, které vypustíme do světa později, až budou kompletní a připravené, proto se tu neobjevují články tak často. Navíc jsou prázdniny a každá z nás má jiný program, takže hospodaření s časem a hledání a vytváření společného časoprostoru pro projekt taky není tak docela brnkačka.

Ale pojďme se podívat konkrétně, co právě teď v projektu probíhá a na čem pracujeme.

• Fotovýstava
V červnu jsme dofotily poslední fotky. O tom, jak jsme to vnímaly, jsem psala i Zuz. Focení bylo celkově moc zajímavou zkušeností, nakonec vznikly i některé fotky, které jsme neplánovaly a naopak, ty co jsme si plánovaly dopředu, ne vždy vyšly (protože naše zázemí pro focení, ať prostorové, časové či finanční, bylo přeci jen limitované). Každopádně jsme s výslednými fotografiemi spokojené a máme radost, že se povedly tak, jak se povedly. Stojí za tim kus práce a úsilí!


Ještě jednou připomenu, jaká je koncepce výstavy.
Snažily jsme se nafotit tělo takové, jaké je, i takové, jak se v něm cítíme a jaký k němu máme vztah. Některé pózy jsme nafotily všechny, aby byla možnost "porovnání", aby vynikla pestrost a různost přirozeného lidského těla. Žádná z nás není jako podle šablony. Jiné fotky se zrodily docela individuálně, podle vlastního pocitu. Jinak vyjádřila pocit, kdy se ve svém těle cítí dobře Zuz, jinak já, jinak Kristýna a jinak Moni. Fotily jsme se (částečně) ve spodním prádle a s barevnými šátky kolem těl. Ačkoli fotografický umělecký mýtus žádá křehká ženská těla zahalená čistými bílými látkami, aby byl vytvořen éterický panenský dojem z těla, my jsme zvolily šátky barevné. Bílá je stereotypní a navíc padl dost výstižný názor, že těla omotaná bílou látkou by mohla evokovat lazarský dojem "nemocného člověka", sterilitu a chlad. Takže jsme si vybrala každá šátky barvy podle svého gusta :) Jak již bylo řečeno dříve, fotily jsme se v maskách. Jednak proto, že by nám nebylo vždy příjemné vystavovat své odhalené tělo spojené s vlastním obličejem, jednak proto, že jsme chtěly ukázat, že za maskou se může skrývat osobnost kohokoliv. Tvé tělo může zrovna tak patřit mě, já můžu nosit tělo úplně jiného člověka... Já přece nejsem já proto, že vypadám tak, jak vypadám a protože že existuju zrovna v tomhle těle a ne v jiném.

Takže fotky máme už dávno nafocené, ale tím naše práce nekončí. Musíme zařídit jejich tisk, sehnat paspartování, vyjednat prostor pro výstavu v galerii. Vše si doposud financujeme samy. Navíc se musíme rozhodnout, které fotky vypustíme do světa a které nikoli, protože výstavní prostor je přirozeně omezený a všechny fotky, které jsme nafotily, není možné nainstalovat.

Výstavu plánujeme otevřít v Brně během září, kdy bude volně přístupná. Na druhý říjnový víkend, tj. 11.-12. října chystáme happening, kde proběhne náš komentář k výstavě, měl by být přítomný i odborník na léčení poruch příjmu potravy. Zároveň zde pokřtíme publikaci. Jste srdečně zváni!!!

A teď malá ochutnávka, pro představu:
(my všechny společně)• Publikace
S vaší pomocí a podporou jsme sestavily publikaci, její konečná textová verze byla dokončená někdy během dubna-května, tuším. Ale ještě nás čekala kompletace její výtvarné přílohy, doplnění vhodného úvodu, korektura, copyright, návrh obálky...
A teď probíhají jednání s vydavatelstvím o počtu výtisků, o ceně, o termínu, kdy budou publikace natištěné. I toto všechno si platíme samy, společně se skládáme na to, aby se nám povedlo dát dohromady potřebný obnos a všechno klaplo. Publikaci máme v plánu pokřtít na happeningu s výstavou v říjnu. K dostání by pak měla být přes internet a také věnujeme výtisky do poboček sdružení Anabell.

• Web
Začátkem léta jsme si koupily doménu pro web, na nějž plánujeme přesunout tento projektový blog. Během prázdnin probíhalo programování stránek a diskuze ohledně jejich koncepce. Stránky už jsou téměř kompletně napsané a očekáváme, že během nejbližších pár dní bude web spuštěn (v podobě blízké současnému blogu).
Web plánujeme jako informativní stránku o projektu, jako místo pro naše články a videa, pro vaše příspěvky, které nám můžete zasílat, ale hlavně... jako prostor pro vzájemné setkávání. Rády bychom na webu rozběhly fórum, které bude sloužit jako bezpečná platforma pro virtuální setkávání a sdílení zkušeností (nejen) lidí s ppp. Fórum bude nevěřejné, tj. bude do něj možné vstoupit pouze po přihlášení/registraci na web a veškeré příspěvky z fóra budou skryté nepřihlášeným návštěvníkům stránek. Toto fórum ale ještě není kompletně naprogramované a bude uvedeno v provoz dodatečně, později po spuštění webu.

Jinak máme v úmyslu pokračovat i nadále s články, s natáčením videí, rády bychom oslovily i odbornou veřejnost pro věnování článků k určitým tématům na web.
Rovněž i web vzniká ryze z našich zdrojů a za dobrovolné pomoci lidí, kteří nás podporují. Tím chci říct, že děláme všechno tak, jak nejlépe dovedeme a jak nám to situace umožní, nemáme za zády žádného velkého sponzora nebo organizaci :)

• Setkání
Koncem srpna se chystáme na projektové setkání, na kterém probereme výše zmíněná témata, i další, která se týkají projektu. Rozhodně nezahálíme. Pracujeme na projektu i na sobě :)

• Vaše účast
Vaše účast na našich aktivitách je pro nás důležitá. Pro projekt Na druhý pohled je nejpodstatnějším bodem sdílení, porozumění a vzájemná pomoc. I nadále platí, že uvítáme veškeré vaše podněty a nápady. Můžete nám zasílat texty, které byste rádi zveřejnily na našem webu, můžete dávat nám návrhy na zpracování témat, která by pro vás byla zajímavá a přínosná. 24 hodin denně je tu náš mail, kam můžete všechno toto zasílat. Pokud budete mít zájem o osobní setkání a poznávání se v reálném časoprostoru, nebojte se nám ozvat. Já i holky z projektu budeme rády!

Na.druhy.pohled@gmail.com
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ven ven | 28. srpna 2014 v 12:00 | Reagovat

jste skvělý!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama